Дачний дизайн

Бітумна мастика

Де мастику застосовують


– гідроізоляції фундаменту;
— Монтаж покрівлі (особливо м’якої);
– гідроізоляції підлог та зв’язки рулонних гідроізолюючих матеріалів з бетоном;
– захист від вологи віконних та дверних отворів (щоб волога не могла просочуватися зі стін до матеріалу вікна чи двері);
— При облаштуванні безшовного покриття.

Читайте також: Огляд основних матеріалів для будівництва будинку.

Взагалі, перераховані вище способи застосування лише найпопулярніші. Насправді варіантів використання бітумної мастики безліч. Наприклад, для захисту від вологи сталевих труб при укладанні в ґрунт, покриття металоконструкцій і т.д.

Які бувають види бітумної мастики

Зайшовши в магазин, можна відразу за ціною виділити дві групи мастик: дешевші — гарячі, які перед нанесенням слід розігрівати, і дорожче — холодні, до складу яких внесені добавки, що позбавляють зайвої мороки з розігрівом.

Тепер, бітумні мастики поділяють на суто бітумні та з добавками. Зокрема, існує більш якісна бітумно-полімерна мастика, дещо пластичніша, що зберігає свої властивості в істотно більшому діапазоні температур. Буває також бітумно-гумова мастика, що застосовується у випадках, коли потрібно створити цілісний шар гідроізоляції.

Ну і, нарешті, є градація по галузі застосування. На ринку будматеріалів бітумна мастика надана як універсальними зразками, так і спеціалізованими, при виготовленні яких враховувалися різні специфічні фактори застосування даного матеріалу.

Читайте такожЯк самостійно встановити раковину?

Як варто наносити бітумну мастику

Насамперед поверхню, на яку планується наносити гідроізоляцію, необхідно очистити й попередньо покрити ґрунтовкою. Наносити мастику можна, залежно від її суміші за допомогою компресора або вручну, валиком або пензлем. Товщину шару при облаштуванні гідроізоляції фундаменту вибирають залежно від його глибини залягання: чим глибше – тим товщий шар. В іншому, мастику можна назвати невибагливим гідроізоляційним матеріалом, хоч і дещо вогненебезпечним. Загалом, якщо ретельно контролювати процес розігріву та нанесення цього матеріалу, то жодних проблем із бітумною мастикою не виникне.

Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, і будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button