Дачний дизайн

Колір та його вплив на дизайн кімнати

Змінюючи дизайн кімнати, роблячи ремонт, косметичний або капітальний, кожна людина замислюється про вибір стилю, напрямок, деталі інтер’єру.

Не оминають і колористику в дизайні кімнати. Купуючи нову квартиру, мимоволі замислюєшся, як саме вона буде виглядати. У голові прокручується картинка результату майбутнього ремонту і здається, ніби вона стає дійсністю. Від того, які кольори уявляємо собі, багато залежатиме: вибір забарвлення, шпалер для стін, меблів, і т.д. Важливо розуміти, що кольори відіграватимуть велику роль не тільки для оформлення кімнати, але й на самопочуття, сприйняття та настрій у ній.

Читайте також: Євроремонт свого будинку.

Серед багатства квітів і відтінків складно вибрати підходящий собі за внутрішнім станом. Напевно ви помічали, як відрізняються відчуття, коли перебуваєш у кімнаті, де переважають пастельні тони, і коли дизайн рясніє яскравими фарбами. Щоб зрозуміти, чому так відбувається і як грамотно оформити кімнату, розглянемо кольори та їх вплив ближче.

Гармонія кольору нейтральних відтінків та кімнати

Вважається, що білий колір як нове полотно дає свободу, надихає. Якщо оформити кімнату в білому кольорі — в ній запанує світ, якщо білими будуть косяки дверей, то людина, що приходить, залишить все погане зовні. Але украй не рекомендується оформляти дитячу в білу.

Якщо ви є прихильником чорного кольору, слід задуматися, чи варто підлаштовувати весь дизайн під нього, оскільки він асоціюється з депресією, або обійтися лише деталями, оскільки деякі деталі дизайну чорного кольору дають можливість відпочити. Поєднання в дизайні чорного та білого кольорів не несуть тиску на психіку, тому любителям даного варіанту, можна сміливо оформлювати дизайн у цих тонах.

Мета сірого кольору — стабільність та гармонія. Колір добре заспокоює нерви. Але все ж таки повністю оформляти дизайн у сірих тонах не рекомендується, оскільки швидко набридне, краще доповнити його яскравими деталями.

Гармонія кольору теплих відтінків та кімнати

Червоний колір — джерело енергії, змушує бути активним у всьому, уособлює перемогу. Він сприяє виробленню адреналіну. Його застосовують там, де ведеться активне життя сім’ї, крім спальні та кухні (викликає підвищений апетит). Почуття комфорту, заспокоєння приносить у кімнату рожевий колір. Любителям цього кольору необхідно пам’ятати, що рожевий використовується у харчовій промисловості, він – колір апетиту. Блідо-рожевий гармонійно виглядає у спальні, оскільки приносить комфорт та затишок.

Жовтий колір впливає позитивно на концентрацію уваги та подолання труднощів, доброчинно впливає на зір та нервову діяльність. Його використання рекомендують в оформленні робочої зони та переважно оформляти дизайн кухні.

Помаранчевий колір викликає ейфорію, регулює обмінні процеси, доброчинно діє травленню. Але в дизайні цей колір необхідно використовувати обережно, оскільки при тривалому сприйнятті може з’явитися втома. Коричневий колір та його відтінки створює затишок та налаштовує на відпочинок.

Гармонія кольору холодних відтінків та кімнати

Зелений та його відтінки приносить спокій та умиротворення у кімнату, допомагає сконцентруватися. Він – найзвичний для зору, покращує працездатність. Його потрібно використовувати там, де проводять більше часу.

Читайте такожНа що слід звернути увагу при виборі ліжка?

Якщо ви хочете гармонії з довкільний, втомилися від напруги, то краще використовувати в дизайні синій колір, який організовує, надає шляхетності та вишуканості. Але він дуже негативний для дитячих кімнат, оскільки викликає меланхолію. В інтер’єрі фіолетовий, як важкий колір, необхідно розбавляти теплими відтінками, оскільки у протилежному випадку може призвести до депресії, знизити пульс.

Отже, коли ви зрозуміли, який колір вам до душі, подумайте, в якій кімнаті він буде доречний, гармоніюватиме з її функціональністю та настроєм. Переконайтеся у правильності вибору та сміливо створюйте на полотні кімнати новий шедевр. Який саме: яскравий та сонячний чи ніжний та заспокійливий, вирішувати вам. Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, і будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button