Дачний дизайн

Як самостійно встановити раковину?

Кожному хочеться заощадити на установці сантехніки, тим більше нікому невідомо, як якісно працюватиме запрошений сантехнік.

Чи не доведеться після нього переробляти все знову і при цьому гаяти час. А якщо запросити висококваліфікованого фахівця – ці послуги дорогі. Простіше все зробити самостійно, але якщо не знати як, то можна наробити помилок і знову ж таки втратити багато часу

Читайте також: Дизайн передпокою.

Як самостійно встановити раковину

Підготовка

Перш ніж приступити до монтажу умивальника, необхідно перевірити, чи є все. Потрібні інструменти, рівень, рулетка, кріплення для миття, змішувач зі сполучними шлангами. Як тільки ви переконалися, що все необхідне є, починаємо працювати:

• Перш за все, необхідно переконатися, що відключена вода, для цього потрібно відкрити вже встановлений змішувач, з нього не повинна текти вода при відкритті кранів, навіть тоненьким струмком.

• Вибираємо місце, де буде змонтовано умивальник, робимо розмітку. Якщо умивальник кріпиться на кронштейнах, то потрібно відзначити точки свердління для одного з кронштейна і за допомогою рівня та рулетки відзначити місця свердління для іншого. Висота стандартна

0.85 м. При встановленні тюльпана, висота відміряється щодо п’єдесталу (ніжки). Відповідно на тумбочці або стільниці, раковину кріпити не обов’язково.

• Після встановлення кронштейнів потрібно приступати до встановлення змішувача та зливу від сифона. Для цього в корпус змішувача ввертається кріпильна шпилька, а так само, два шланги (для гарячої та холодної води). Повертати потрібно гайковим ключем щільно, але обережно, інакше можна пошкодити різьблення в корпусі змішувача. Якщо різьблення пошкодиться, то доведеться купувати новий змішувач.

• Тепер шланги та змішувач протягуються через отвір у мийці, встановлюється ущільнювальна прокладка та шайба кріплення, зазвичай у вигляді підковки. Закручується гайка.

• Після установки змішувача, можна вмонтовувати умивальник на кронштейни або п’єдестал (тумбу, стільницю), закрутивши всі необхідні для цього кріплення. Якщо після монтажу залишається вільний доступ до зливного отвору знизу, можна приступати до монтажу сифона. Якщо раковина встановлюється на ніжку — п’єдестал, але необхідно встановити сифон на знятій раковині, тому що ніжка буде заважати установці сифона. Раковину типу «тюльпан» найкраще встановлювати з помічником, тому що потрібно буде контролювати відразу дві частини, раковину та ніжку від падіння. Кераміка річ тендітна і при падінні може розбитися.

Читайте такожКолір та його вплив на дизайн кімнати.

• Сифон встановлюється зі зливу, до горловини умивальника прикручується зливна трубка від сифона, потім встановлюється відстійник із гідрозамикачем (пляшечка), далі приєднувальна труба до каналізації.

• Водопровідні шланги від змішувача прикручуються до труб гарячого та холодного водопостачання. При рівному зрізі на трубі з різьбленням, шланг приєднується без будь-яких додаткових ущільнень, достатньо того, що є прокладка в самому шлангу. Просто гайковий ключ підтягується щільно, але не сильно, щоб не пошкодити різьблення.

Залишається перевірити щільність з’єднань, увімкнувши в системі воду і візуально перевірити, чи немає витоку води на підлогу зі шлангів. Далі включається вода зі змішувача в раковину та перевіряється сифон. Течі води не повинно бути, інакше усувається витік заміною або правильною установкою прокладок.

Складного в установці умивальника немає, просто потрібно дотримуватися черговості приєднання різних деталей один з одним. Робити потрібно все акуратно не поспішаючи, тому що можна пошкодити щось і доведеться міняти дорогу деталь.

Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, і будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button