Ремонт

Плиткорез: як вибрати, основні характеристики

Будівельні, оздоблювальні, садово-паркові, дорожні та багато інших робіт не обходяться без різання різних будматеріалів: граніт, цегла, бетон, природний камінь і т. д. З цим завданням відмінно справляються каменерізні верстати та плиткорізи.

За допомогою цих пристосувань можна без зусиль надати потрібну форму бетонному каменю, мармурових плит, керамограніту та інших конструкцій, товщина яких не перевищує 420 мм.

Читайте також: Пристрій і основні елементи пластикових вікон.

Існує два типи плиткорізов:

• ручні;
• електричні.

Ручні, як правило, підходять для проведення дрібномасштабних робіт, вони придатні для домашньої експлуатації.

Що стосується електричних приладів, то вони більш виграшні у швидкості роботи, більш універсальні у використанні й здатні різати плитку більшої товщини.

Головний різальний елемент плиткоріза, це алмазний диск, що приводиться в рух електричним двигуном (220 або 380 В). Диск кріпиться до робочого столу. Точність різу забезпечують напрямні, по яких рухається ріжуча головка.

Електричні плиткорізи бувають двох видів:

• з нижнім кріпленням двигуна;
• з верхнім кріпленням двигуна.

У кожного з них є свої переваги. Так, при нижньому кріпленні двигуна немає обмежень по товщині оброблюваного матеріалу. Такі верстати компактні і підходять для роботи в невеликих приміщеннях. При виборі інструмента з верхнім розташуванням двигуна забезпечується більш точний і якісний зріз.

Основні характеристики плиткорізів:

• Діаметр диска;
• Потужність;
• Довжина різу;
• Глибина різу;
• Вага.

Багато плиткорізи мають можливість регулювання кута різання. Найчастіше виникає необхідність налаштовувати кут 45 градусів. Високі характеристики точності і якості різання дозволяють застосовувати ці інструменти не тільки в будівельних, але і дизайнерських роботах, де також використовуються різноманітні оздоблювальні матеріали.

Читайте такожЯк укласти плитку?

Всі плиткорізи мають систему водяного охолодження алмазного диска. Відпрацьована вода разом з пилом накопичується в спеціальному піддоні, який необхідно очищати в міру забруднення. У багатьох моделях передбачений замкнуте коло подачі води, т. Е. Вода з піддона по спеціальних трубках знову надходить на диск. Однак при інтенсивному використанні верстата на диск найкраще подавати постійно чисту воду, а відпрацьовану своєчасно зливати.

Вибір різального елемента для плиткоріза обумовлений якістю і твердістю оброблюваного матеріалу. Від нього ж буде залежати і якість різу. Точний і рівний зріз можна отримати, працюючи з дисками, ріжучийплощину яких повністю покрита діамантовою крихтою. Такі диски підходять навіть для обробки мармуру та кераміки. Якщо вимоги до якості розпилу невисокі, то цілком придатні диски, ріжуча кромка яких має сегментне діамантове напилення.

Згідно з правилами техніки безпеки, працювати можна тільки на стійко закріпленому верстаті, забезпеченому заземленням і захисним корпусом на різальному елементі. Персонал повинен мати відповідну кваліфікацію і необхідні засоби захисту.

Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, і будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button