Ремонт

Самостійна укладання кахлю у ванній

Для того, щоб покласти кахель у ванній, зовсім необов’язково довіряти роботу професіоналам.

Дотримуючись простих правил, покласти кахель у ванній можна самостійно. Перед тим як йти в магазин і купувати кахель, потрібно розрахувати точну кількість плиток. Далі покладаючись на свій смак і уподобання, вибираєте колір. Не пошкодуйте грошей і візьміть з запасом кілька плиток.

Для того, щоб якісно покласти кахель, потрібно попередньо підготувати стіни. Зверніть увагу, щоб стіни були абсолютно рівними, без будь-яких вад і перекосів.

Читайте також: Вибираємо шпалери.

Перед укладанням кахлю також важливо знати, що в більшості випадках плитка не може лягти в кутах у своєму повному розмірі, тому попередньо купіть роликову пліткорезку. Максимально точно виміряйте розмір плитки, яка повинна вийти в результаті. Для більш зручного різання, можна використовувати звичайну міцну лінійку. Виконуєте різання на рівній твердій поверхні.

Після різання важливо правильно зламати плитку, для цього знадобиться брусок з дерева. Для того, щоб зламати плитку, беріть її по краях і сильно вдарте по брусу лінією розрізу. Плитка зламається точно по зрізу. Буває таке, що потрібно відрізати більш вузькі смужки. Бруссом такі смуги зламати не вийде, тому кладете плитку на підлогу, під лінію зрізу підкладаєте свердло і натискаєте на плитку. У такий спосіб вдасться без проблем розламати навіть самий вузенький шматочок плитки.

Читайте також: Плюси фарбування стін.

Так само одним з важливих чинників хорошою укладання плитки є якісний плитковий клей, тому заздалегідь цікавимося про якість клею у продавця в магазині, попереджаючи, що плитка буде лягати в ванній кімнаті. Для клею використовуєте звичайний шпатель. Для того, щоб розширити або звузити відстань між плитками, вставляєте спеціальні пластмасові хрестики.

Укладати плитку починаєте горизонтально знизу вгору. Плитку зі складним малюнком, важливо укласти саме на своє місце, щоб потім не вийшла незрозуміла картина. Зазвичай в таких випадку до плитки виробники доповідають картинку-шаблон. Щоб не допустити помилок, будьте уважні при укладанні кожного ряду. Через добу приберіть хрестики та зачистите шви. Як бачите, слідуючи простим інструкціям, покласти кахель у ванній кімнаті можна самостійно.

Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, та будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button