Ремонт

Шумоізоляція кімнати під силу навіть новачкові

Існує помилкова думка, що шумоізоляцію у квартирі може виконати тільки фахівець. Це пояснюється трудомісткістю і копіткістю роботи. Якщо підходити до процесу відповідально і дотримуватися всіх технологій, тоді з нею впорається будь-хто. Детальніше про це читайте нижче.

Читайте також: Плиткорез: як вибрати, основні характеристики?

Підготовчі роботи:

Спочатку необхідно позбутися від будь-яких нерівностей, щілин або тріщин на стінах. Якщо вони є, тоді потрібно тинькувати поверхню, обробити герметиком.

Перед шумоізоляційної обробки варто звернути увагу на розетки. Саме через них можна почути зайві звуки з сусідніх квартир або кімнат. Будь-які роботи з електрикою потрібно довірити професіоналам. Він заповнить зайвий простір звукоізоляційним матеріалом, а на нього покладе шар гіпсового розчину.

Особливу увагу також приділяють зонам, де проходять опалювальні труби. Для такого етапу підготовчих робіт знадобиться спеціальний еластичний герметик.

Основна робота:

Після усунення всіх нерівностей і інших вад, приступають до основної роботи. Відомо, що чим товще стіни, тим нижче їх шумопровідність. Якщо стіни тонкі, їх можна штучно зробити товщі шляхом виготовлення дерев’яного каркаса, на який кріпиться гіпсокартон. У порожнину між стіною і каркасом кладуть звукоізоляційні матеріали: поролон, скловолокно або спеціальні плити.

При роботі з поролоном потрібна гранична уважність і точність. Його необхідно ретельно кріпити до каркаса. Помилка призведе до того, що незабаром матеріал згорнеться і сповзе. Очікуваної шумоізоляції не буде.

Скловолокно кріпиться за принципом роботи з поролоном. Товщина прокладки з цього матеріалу повинна бути близько 90 см, тоді звукоізоляцію можна вважати якісною.

Читайте такожЯк вибрати, основні характеристики?

Останнім часом стали користуватися попитом мінераловатні плити. Для усунення зайвих звуків ззовні підійде матеріал 12,7 мм товщиною. Плити фіксують будівельними шурупами для обробки. Після цієї роботи монтується сам каркас з гіпсокартоном.

Для посилення ефекту деякі майстри радять встановити сталевий профіль між стіною і звукоізоляційними матеріалами. Він здатний поглинати ліній шум. Можна покрити стіну листами повністю або зафіксувати їх на відстані в 60 см один від одного. Якщо використовується такий сталевий профіль, тоді використовують більш товстий гіпсокартон — 16 мм.

З цього випливає, що забезпечити шумоізоляцію кімнат не так вже й складно, з цим цілком впорається будь-хто. Головне правильно слідувати вищевказаним діям, щоб досягти хороших результатів.

Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, і будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button