Ремонт

Вибираємо шпалери

Різноманітність шпалер на сучасному ринку дуже широке.

Всі вони відрізняються по щільності, розміром, кольором, структурою і за іншими ознаками. Щоб шпалери ідеально підійшли інтер’єру необхідно визначити, що приблизно може підійти, або ж за допомогою комп’ютерного редактора наочно зобразити, що може вийти. Завдяки такій програмі можна подивитися на поєднання кольорів і потім вже вирушати за покупкою шпалер.

Читайте також: Плюси фарбування стін.

Почнемо з вибору кольору шпалер. Завдяки спокійним тонів будинку буде виражатися спокій і затишок, а яскраві кольори будуть показувати те, яким способом життя живуть в цьому будинку. При правильному виборі кольору можна візуально збільшити приміщення, припустимо подовжити стіни. Розглянемо види шпалер.

Види шпалер:

Паперові — найпопулярніший вид шпалер і найдешевший. Відрізняються екологічністю, міцністю, легкістю зняття, але вважаються найбільш довговічними, тобто прослужать не так довго і вигоряють на сонці. Ну і їх можна легко порвати. Паперові шпалери дуже практичні, їх можна поклеїти й на стелю. І, до речі, при їх наклеюванні досить намазати клеєм стіни.

Вінілові шпалери вважаються найміцнішими й стійкими. Їх легко помити вологою ганчіркою, тим самим вони відмінно підійдуть до кухні. Попадання сонячних променів також ніяк не вплине на якість шпалер. Вінілові шпалери можуть бути спінені або з шовкографією. У спінених переважає рельєф і цим ховаються нерівності стін. А вінілові шпалери з шовкографією в складі включає шовкові нитки.

Бамбукові шпалери складаються з целюлози та синтетичного волокна. Вони також міцні, звукоізоляційний, але до мінусів можна віднести їх боязнь до вологи та осідання і впітиніе пилу.

Читайте такожПідготовка стелі до штукатурки.

Рідкі шпалери або ж дерев’яна штукатурка складається з целюлози, бавовни та текстильних волокон.

Текстильні шпалери схожі на тканину, мають теплоізоляційним і шумопоглинальним ефектом.

Також існують склошпалери, які дуже зносостійкі, а виробляються зі скловолокнистих ниток. Такі шпалери відмінно підійдуть для наклеювання в громадських місцях, наприклад кафе, магазини, офіси. Вони відрізняються стійкістю до вологи, і вони нетоксичні.

Невеликі поради щодо вибору шпалер для кожної кімнати:

У передпокій слід вибирати шпалери, що миються, оскільки безліч слідів від черевиків, парасольок може залишитися на стіні. Найголовніше тут буде практичність, а потім вже краса. Кращим варіантом будуть вінілові або рідкі шпалери.

На кухню можна вибрати шпалери яскравих кольорів, це сприятиме підвищенню апетиту, а ідеально підійдуть звичайно ж шпалери, які можна мити.

Зал вважається головним місцем у квартирі, адже саме тут кожна людина прийшовши додому може відпочити або ж прийняти велику кількість гостей на свято. До зали слід клеїти хороші шпалери, якісні, які підходять за кольором до вашого інтер’єру, тобто вибрані зі смаком. Відмінним варіантом будуть текстильні шпалери.

Вибирати шпалери слід ретельно, щоб було бажання повернутися у свою затишну, акуратно облаштовану квартиру, з відмінним ремонтом.

Публікація була інформативною і корисною? Підписуйтесь на оновлення українського порталу про дачне будівництво та городництво прямо зараз, і будь-те в курсі подій.

Related Articles

Back to top button